Grupa BENSELER wchodzi do Polski – nowa filia firmy w Strzelcach Opolskich

Grupa firm BENSELER rozszerza działalność w Europie Wschodniej. 10 lutego 2022 r. powstała nowa filia BENSELER Polska sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich. Oferta nowej lokalizacji obejmuje gratowanie termiczne (TEM) i przemysłowe czyszczenie części.

BENSELER jest profesjonalnym dostawcą usług i partnerem dla wymagających technicznie rozwiązań w zakresie powlekania, obróbki powierzchni, gratowania i elektrochemicznej obróbki metali części seryjnych.

Nowa filia w Polsce została założona w połowie 2021 roku, a  w październiku tego samego roku przeniosła się do nowej siedziby z halą produkcyjną o powierzchni 1000 m². Już w listopadzie pracujący na miejscu specjaliści od powierzchni zaczęli realizować pierwsze zamówienia dla klientów, głównie z branży motoryzacyjnej. – Oczywiście nasze systemy gratowania termicznego i czyszczenia części przemysłowych są również dostępne dla klientów z innych sektorów przemysłu, takich jak budowa maszyn i technologia medyczna – zapewnia Maciej Grabowski, który wraz z Silvio Peschke jest dyrektorem zarządzającym w BENSELER Polska.

Dzięki nowej filii grupa BENSELER po raz kolejny spełnia swoje założenie związane z bliskością wobec klienta. – Do tej pory obsługiwaliśmy naszych klientów z Polski z zakładu w niemieckim Frankenbergu, co nie było rozwiązaniem długofalowym – mówi Silvio Peschke. Z tego powodu specjaliści od powierzchni już w 2016 roku rozpoczęli wstępne badania rynku i poszukiwania odpowiedniej lokalizacji.

Doświadczenia ostatnich dwóch lat również wzmocniły decyzję grupy:
Doświadczyliśmy tego, jak wrażliwe mogą być łańcuchy dostaw, jeśli chodzi o zarządzanie materiałami i surowcami – mówi Peschke. – Teraz odległości te stają się krótkie, zarówno dla naszych klientów, jak i dla naszych własnych dostawców i partnerów. To zapewnia nam w dużej mierze stały przepływ materiałów i towarów, co z kolei jest jednym z fundamentów naszej niezmiennie wysokiej jakości w produkcji i obróbce – podsumowuje Peschke. Efektywna i dodająca wartości integracja własnych usług z łańcuchami produkcyjnymi klientów jest ważnym elementem strategii biznesowej BENSELER.

***

O firmie BENSELER

BENSELER jest profesjonalnym dostawcą usług i partnerem dla wymagających technicznie rozwiązań w zakresie powlekania, obróbki powierzchni, gratowania i elektrochemicznej obróbki metali części seryjnych. Grupa firm BENSELER, z siedzibą w Markgröningen niedaleko Stuttgartu, składa się z dwóch jednostek biznesowych: Powłoki i Gratowanie. W 2018 roku firma weszła również na rynek produkcji addytywnej w sektorze metalowym.

Firma stale rozwija swoje podstawowe procesy, uzupełniając je o procesy wstępne i końcowe, oraz pielęgnuje systemowe partnerstwo ze swoimi klientami. Dlatego BENSELER rozumie potrzeby rynku i może zaoferować rozwiązania z wartością dodaną. Kilka lokalizacji w Niemczech, jak również udziały w Szwajcarii i Czechach zapewniają obecność blisko klienta.

Grupa BENSELER osiągnęła w roku finansowym 2021 obrót w wysokości około 144 mln EUR. Obecnie w Grupie zatrudnionych jest ponad 1000 osób, w tym 32 praktykantów. Oprócz wiedzy technicznej, działalność rodzinnej firmy istniejącej już od 60 lat charakteryzuje się zrównoważonym rozwojem i zaangażowaniem społecznym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.BENSELER.de


Załączniki

Kontakt dla mediów

Współwłaścicielka i Wiceprezes Zarządu Synertime. Do firmy dołączyła w 2013 roku. Nadzoruje pracę całego zespołu i dba o najwyższą jakość obsługi Klientów Agencji. Odpowiada również za komunikację zewnętrzną Synertime. Ponadto zajmuje się planowaniem i wdrażaniem całościowych strategii komunikacji PR dla projektów z zakresów brand PR, CSR, corporate PR, crisis management oraz expert positioning. Jej specjalnością jest branża żywności i żywienia oraz healthcare. Z sukcesami prowadziła również projekty z branży turystycznej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt realizacji tak dla marek polskich, jak i międzynarodowych, a także instytucji rządowych – m.in. Nestlé Polska (program CSR i employerbrandingowy – wyróżniony w konkursie Złote Spinacze w 2014 r.), GACA SYSTEM (Złoty Spinacz w 2015 r.), Ministerstwo Finansów, Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce, Grupa TenderHut, Budimex czy program „Żyj Smacznie i Zdrowo” (największy projekt edukacyjny dla gimnazjalistów o zdrowym odżywianiu w Polsce). Żaneta jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł krytyka przekazów medialnych. Od kilku lat wykłada na Collegium Civitas – przedmiot public relations i CSR.
Bio